BMW M240i xDrive 2022 - Podsumowanie tytułem wstępu.

Zaczniemy poniższy artykuł od podsumowania. Pierwsze co można o tym aucie śmiało powiedzieć, to nowe BMW M240i xDrive jest jednym z ostatnich BMW nastawionych na entuzjastów aut spalinowych. Jedynym celem nowego BMW M240i xDrive jest wywołanie uśmiechu na Twojej twarzy, gdy przelatujesz przez szykany toru wyścigowego, a jednocześnie musisz używać go na co dzień. Chcesz się przekonać sam? Wynajmij BMW M240i xDrive w naszej wypożyczalni, przetestuj i zostaw opinię dla innych!
A teraz przejdźmy do meritum, dlaczego nowe BMW M240i Coupe to przyszły klasyk i wyjątkowa propozycja nie tylko w ofercie BMW, ale także w segmencie tego typu aut.

bmw m240i wynajem krakow wypozyczalnia samochodow sportowych anscars krakow opolska

BMW M240i xDrive 2022 - Przyszły klasyk?

Pod względem wyglądu nowe BMW M240i jest prawdopodobnie najlepiej wyglądającym samochodem sportowym tej marki aktualnie (brak bobra dodaje +50 do zajebistości). Charakteryzuje się kultową, smukłą sylwetką kompaktowych sportowych coupe BMW, połączoną z długą i mocną maską, krótkimi i szerokimi nerkami godnymi oznaczenia M. Chociaż nie jest to pełnoprawny samochód typu M, taki jak konkurencyjna M2 to M240i nadal wskazuje na swoje osiągi dzięki dyskretnemu, a jednocześnie dziwacznemu projektowi. Wyróżnia się również samodzielnie w zestawie samochodów BMW, który jest bardziej kontrowersyjny niż kiedykolwiek.

Elementem który najbardziej podkreśla sportowy charakter nowego BMW M240i jest bez wątpienia silnik. Samochód jest napędzany — prawdopodobnie po raz ostatni — przez sześciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który ma sprawdzone osiągnięcia, zapewniając płynną i liniową moc w szerokim zakresie obrotów. Podkreślając w tym momencie wyższość tego modelu w klasie, zadajmy sobie pytanie: ile aut tej w tej klasie może pochwalić się sześcioma cylindrami?

bmw m240i 2022 nowe bmw 2 wynajem wypozyczalnia samochodów sportowych krakow bmw m2 wynajem krakow anscars

BMW M240i xDrive 2022 - Dane techniczne

Jak zawsze, silnik B58 M240i to 3,0-litrowy turbodoładowany rzędowy sześciocylindrowy silnik o mocy 382 koni mechanicznych i momencie obrotowym 500Nm. Jednostka napędowa jest sparowana tylko z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła xDrive. Niestety opcja manualna nie będzie dostępna na żadnym rynku. Silnik B58 jest jednym z najlepszych silników sześciocylindrowych na rynku, a moc i sposób w jaki ją dostarcza daje niesamowite wrażenia. Dzięki naszemu przybliżonemu pomiarowi, używając prędkościomierza samochodu, byliśmy w stanie zaobserwować czas 0-100 km/h wynoszący 4,1 sekundy, a ze względu na stosunek mocy do masy, wydaje się nam, że może to zająć nawet mniej niż cztery sekundy, w idealnych warunkach. Mimo wszystko nasz czas jest zdecydowanie szybszy niż deklarowany przez BMW, wynoszący 4,3 sekundy.

bmw m240i xdrive silnik dane techniczne
BMW silnik B58 M240i

Nazwa

Parametr

Silnik turbo benz. R6, umieszczony wzdłużnie z przodu
Pojemność skokowa 2998 cm3
Moc 374 KM przy 5500-6500 obr./min
Moment obrotowy 500 Nm przy 1900-5000 obr./min
Napęd 4x4 xDrive
Skrzynia biegów Automat, 8 biegów
Wymiary dł. 4548 szer. 1838 wys.1404 mm
Bagażnik 390L
Przyspieszenie 4,3s
Masa własna 1690kg
Prędkość maksymalna 250km/h
PROSTE WARUNKI

Jasny i prosty regulamin wynajmu, brak ukrytych i nie jednoznacznych zapisów.  Precyzyjny i korzystny cennik i tabela opłat dodatkowych.

MINIMUM FORMALNOŚCI

Prosta procedura rezerwacyjna, nie potrzebujesz karty kredytowej aby wynająć samochód. Wystarczy dowód osobisty i prawo jazdy.

100% SATYSFAKCJI

Duży wybór samochodów ekonomicznych i sportowych na wynajem, elastyczność i dopasowanie do potrzeb Klientów. Gwarancja 100% satysfakcji! 

Rezerwacja ON-LINE

Wybierz termin i zarezerwuj samochód w mniej niż 5 minut 24h na dobę!