Ford Mustang GT – Amerykańska legenda czy amerykański synonim VW Golfa?

ford mustang gt wynajem krakow samochody sportowego bez kaucji

Ford Mustang GT to samochód sportowy typu pony car produkowany przez firmę Ford od 1964 roku. Od 2014 roku produkowana jest szósta i obecna generacja tego modelu. To tyle z definicji. Nie musimy przypominać, że w naszej wypożyczalni oczywiście dostępny jest Ford Mustang GT 5.0 V8 na wynajem, dzięki czemu możecie go przetestować i wydać własną, niezależną opinię na jego temat.

Historia Forda Mustanga

Jest 1960r, w Polsce rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Chopina, uchwalono Kodeks postępowania administracyjnego, odbyła się premiera filmu Krzyżacy, a za 14 odbędzie się premiera pierwszego Volkswagen Golfa. Tymczasem za oceanem jednym z najbardziej popularnych samochodów sportowych, które są produkowane jest Chevrolet Corvette, samochód wspaniały, jednak jest stosunkowo drogi i niedostępny dla niezamożnych nabywców. W odpowiedzi na to, Ford zdecydował się wyprodukować i zaproponować Nabywcom urodzonym po II wojnie światowej ich pierwszy samochód – przystępny cenowo – samochód sportowy.

Skąd wzięła się nazwa Mustang?

Spośród rozważanych emblematów brano pod uwagę takie nazwy jak T-5, Cougar, Aventura, Allegro, Stiletto, Turino, Torino czy T-Bird producent zdecydował się jednak na nazwę mustang, dzikiego konia z prerii Ameryki Północnej jako symbol młodości, siły i nieskrępowania. Pośrednim powodem nadania takiej nazwy był też fakt, że czołowy projektant wozu – John Najjar – był wielkim fanem myśliwca P-51 Mustang z okresu II wojny światowej. Tym samym powstał charakterystyczny logotyp Forda Mustanga – galopujący koń na tle czerwonych, białych i niebieskich pasków symbolizujących Stany Zjednoczone i amerykańskie korzenie.

Dlaczego Ford Mustang stał się tak popularny?

Ford Mustang zawdzięcza swój sukces i bardzo dobrą sprzedaż nie tylko dzięki niskiej cenie ale również dzięki szerokiej gamie części i akcesoriów, które kupujący mógł dostosować do swoich potrzeb. Było to jedno z pierwszych aut z tak szerokimi możliwościami wyboru dodatkowego wyposażenia. Dzięki dodatkowym opcjom cena samochodu w zależności od liczby wybranych dodatków rosła o kilkaset dolarów, dzięki czemu Mustang stał się dochodowy zarówno dla dealera, jak i producenta. Dodatków do wyboru było bardzo wiele. Poczynając od wyboru czterostopniowej manualnej skrzyni biegów lub trzystopniowej automatycznej skrzyni biegów, poprzez różne wersje silników (np. wprowadzony w czerwcu 1964 silnik K-Code o mocy 271 KM, pakiety z usztywnionym zawieszeniem, szersze opony, aż po elementy wystroju i służące komfortowi, np. klimatyzacja, winylowy dach, różne wzory kołpaków i felg, oraz montowane w samochodzie radio.

Podsumowując, Ford Mustang w Stanach Zjednoczonych był dla Amerykanów tym, czym VW Golf dla młodych Europejczyków, synonim wolności, możliwości przemieszczania się i przystępności cenowej. Dziś samochód ten ma miano legendarnego i oferuje to, czego VW Golf nam nie da ze względu normy emisji spalin 🙂

ford mustang gt wynajem krakow samochody sportowego bez kaucji
Ford Mustang GT V8 na wynajem Kraków samochody sportowe bez kaucji

Ford Mustang GT na wynajem

Dzisiaj, po 57 latach Ford Mustang to samochód który nadal nie stracił na popularności. W dalszym ciągu ma atrakcyjny wygląd, jest nowoczesny pod względem wyposażenia – klimatyzacja automatyczna, asystent pasa ruchu, automatyczne światła drogowe czy wentylowane fotele oraz wbudowana nawigacja, to tylko kilka z wybranych elementów wyposażenia tego samochodu. W każdej chwili Forda Mustanga GT możecie wynająć w naszej wypożyczalni i przetestować, pozostawiając swoją opinię innym.

Ford Mustang GT dostępny w naszej wypożyczalni to samochód idealny na każdą okazję, sprawdzi się zarówno jako samochód na ślub i wesele, jako prezent dla bliskiej osoby w formie Karty podarunkowej. Ford Mustang GT to jeden z niewielu samochodów w dzisiejszych czasach, posiadający taki silnik i układ wydechowy, a jego dane technicznego zapierają dech w piersiach.

Ford Mustang GT – dane techniczne

Nazwa

Parametr

Silnik Wolnossący, widlasty V8
Pojemność skokowa 4949 cm3
Moc 460 KM (338 kW) przy 5500 obr/min
Moment obrotowy 569 Nm przy 4600 obr/min
Napęd tylny
Skrzynia biegów Automat, 10 biegów / Manual, 6 biegów
Wymiary dł. 4784 szer. 1916 wys.1396 mm
Bagażnik 332L
Przyspieszenie 4,4s
Masa własna 1765kg
Prędkość maksymalna 265km/hford mustang gt wynajem krakow samochody sportowego bez kaucji
Ford Mustang GT V8 na wynajem Kraków

Dodaj komentarz