Najlepsze drogi w Europie cześć 1 : Trasa Transfogaraska

Najlepsze drogi w Europie cześć 1 : Trasa Transfogaraska

Tym artykułem rozpoczynamy 10 częściowy cykl opisujący najlepsze drogi w Europie które warto odwiedzić samochodem. Tym bardziej warto odwiedzić te drogi samochodem sportowym, który wynająć można w naszej Wypożyczalni.

Na pierwszy rzut bierzemy fantastyczną Trasa Transfogarska mieszczącą się w Rumunii. Droga DN7C, bo taki ma numer opisywana trasa przebiega przez środkową część kraju mierząc 151 kilometrów długości. Po Transalpinie, która pojawi się w kolejnej części cyklu jest drugą najwyższa drogą w tym kraju. Zdecydowanie najładniejszą częścią tej trasy jest jej północny odcinek, choć południowa część zapewnia nam liczne atrakcje jak np. zapora na rzece Adżesz pozwalająca spojrzeć w dół z wysokości 160 metrów! Zamek Peonari będący niegdyś pod władaniem Włada Palownika również przykuje naszą uwagę.

ANSCars Wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków, to nie tylko wynajem samochodów. Dajemy Ci najlepsze emocje za Kierownicą, gwarantujemy bezpieczną podróż i podpowiadamy, gdzie warto pojechać nie tylko samochodem wynajętym u nas

Najlepsze drogi w Europie cześć 1 : Trasa Transfogaraska
Trasa Transfogaraska

Historia trasy Transfogarskiej.

Trasa Transfogarska i jej historia sięga lat 70, kiedy to Nicolae Ceaușescu wydał polecenie wybudowania drogi dla celów wojskowych. Rumuński dyktator wiedząc o napiętych stosunkach z ZSRR chciał zapewnić sobie możliwość szybkiego przerzutu wojsk przez góry w przypadku konfliktu zbrojnego. Dotychczasowe drogi prowadzące przez karpackie przełęcze nie były bezpieczne dla Rumunów, ze względu na to iż prowadziły przez doliny rzek, które były łatwym celem dla wojsk sowieckich. Po rozpoczęciu prac 10 marca 1970r, budowa trasy została zakończona we wrześniu 1974r. Ze względu na umiejscowienie trasy, do jej budowy zostało wykorzystanych ponad 6 milionów kilogramów materiałów wybuchowych, a podczas całej budowy życie straciło oficjalnie 40 budowniczych. Szczerze wątpimy w prawdziwość tych danych biorąc pod uwagę manipulacje jakich dopuszczał się ówczesny rząd Rumuni pod naciskiem Dyktatury.

Trasa Draculi. Kim był Hrabia Dracula?

Dracula, czyli Arystokratyczny Transylwański Wampir, to Bohater książki „Drakula” wydanej w 1897r przez pisarza Brama Stokera. Pisarz tworząc postać Wampira sugerował się przydomkiem nadanym Władowi Palownikowi, którego zamek znajduje się w okolicy Trasa Transfogarska.

Najlepsze drogi w Europie cześć 1 : Trasa Transfogaraska
Zamek Poenari

Jak dojechać na Trasa Transfogarska?

Planując wyjazd samochodem z Polski, bez względu na to którym przejściem granicznym chcemy wyjechać z kraju musimy Kierować się na czeskie Koszyce. Z tego miejsca kierujemy się na Węgry do miejscowości Miszkolc, później na miejscowość Oradea w Rumuni, aż do miasta Deva skąd kierujemy się już do miejscowości Cârţişoara będącej umownym początkiem trasy.

Ile kosztuje przejazd Trasa Transfogarską?

Trasa Transfogarska zaskakuje nie tylko tym co możemy na niej zobaczyć ale również tym, że jest całkowicie bezpłatna! Na szczycie góry znajdują się jedynie płatne parkingi, jednak sam przejazd – jest bezpłatny.

Ile czasu zajmuje przejazd Trasa Transfogarska?

Pomimo nie dużej długości, bo to tylko 150km zdecydowanie warto zarezerwować sobie minimum 3 do 4 godzin czasu na przejazd. Dla osób lubiących fotografię i mających więcej czasu, zdecydowanie odpowiednim czasem będzie 6 do 8 godzin.

Kiedy otwarta jest Trasa Transfogarska?

Ze względu na swoje położenie Trasa Transfogarska otwierana jest w okresie od późnego maja do późnego września. Warto zwrócić uwagę, że nawet w czerwcu na trasie możemy spotkać jeszcze śnieg. Choć nie jest to śnieg wymający od nas stosowania łańcuchów, warto mieć na uwadze, że nawet rano – temperatura może sięgać okolic 0 stopni celsjusza.

Jakim samochodem na Trasa Transfogarska?

Zdecydowanie szybkim! Trasa jest w pełni asfaltowa, dlatego nie ma potrzeby martwienia się o samochód. Zdecydowanie polecamy wyjazd na taką trasę samochodem sportowym z naszej oferty.

Wynajem samochodu na wyjazd za granicę.

W naszej ofercie znaleźć można liczne samochody osobowe na wynajem, które bardzo dobrze sprawdzą się podczas podróży na Rumuńskie szlaki. Każdy z naszych samochodów posiada pełne ubezpieczenie, a w momencie wydania pojazdu przekazujemy Klientowi komplet dokumentów umożliwiających bezpieczne przekraczanie granic. Pomimo, iż Rumunia jest w Unii Europejskiej od Kierującego wymaga się posiadania kompletu dokumentów od pojazdu, w tym upoważnienia od właściciela pojazdu do poruszania się zagranicą. Należy o tym pamiętać, aby nie musieć wracać się z granicy z powrotem do kraju.